Zaznacz stronę

Jakie kursy kwalifikacyjne dedykowane są dla kadr?

Na początku założenia firmy i rozpoczęcia działalności gospodarczej czynnościami kadrowo-płacowymi zajmuje się zwykle sam założyciel. Gdy firma zaczyna się rozrastać i zatrudniać kolejnych pracowników, tworzony jest dział kadr i płac lub obowiązki związane z prowadzeniem działu kadrowo-płacowego powierzane są firmie zewnętrznej. Co warto wiedzieć na temat kursów dedykowanych dla kadr?

Komu dedykowany jest kurs kadry i płace?

Prowadzenie działalności gospodarczej rozpoczyna się zwykle od założenia jednoosobowej lub kilkuosobowej firmy. W drugim wariancie to zazwyczaj firma założona przez rodzinę lub grupę bliskich znajomych. Przedsiębiorca lub przedsiębiorcy już na starcie muszą wykazać się wiedzą z zakresu kadr i płac, które związane są z prawem pracy, przepisami ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego, które obejmuje podatek od osób fizycznych. Zdarza się, że to właśnie początkujący przedsiębiorca podejmuje się kursu dotyczącego kadr i płac, sam zajmuje się sprawami kadrowo-płacowymi, przy czym przy rozbudowie firmy decyduje się na stworzenie działu kadrowo-płacowego i zatrudnia w nim wykwalifikowanych pracowników. Kurs kadry i płace dedykowany jest więc przedsiębiorcom i osobom, które chcą podjąć pracę w dziale kadrowo-płacowym firmy lub pracują już w takim dziale, przy czym chcą lub muszą odświeżyć wiedzę, rozwinąć kompetencje.

Kurs dedykowany pracownikom działu kadr i płac rozbudowanego o pracowników rekrutacji

W małym przedsiębiorstwie rekrutacją nowych pracowników zajmuje się zwykle właściciel firmy. W dużej firmie zatrudniającej coraz więcej osób z czasem dział kadr i płac jest rozbudowany o pracowników rekrutacji lub cały dział HR od angielskiego human resources. Szkolenia dla kadry HR są dedykowane osobom, które chcą pracować w rekrutacji i selekcji personelu. Dział kadr i płac oraz pracownik lub pracownicy rekrutacji tworzą poniekąd wspólną część zespołu. Zaznaczmy przy tym, że osoba pracująca jako rekruter również musi mieć pewną wiedzę z zakresu kadr i płac, gdyż musi umieć klarownie przedstawić propozycję pracy potencjalnemu zatrudnionemu.

Call Now Button