Specjalistą do spraw kadr może zostać każda osoba, która ma do tego właściwe predyspozycje i opanuje doskonale zakres obowiązków na swoim stanowisku. To bardzo odpowiedzialna funkcja, podobnie jak praca w księgowości. Oba etaty łączy coś jeszcze: nie trzeba mieć wykształcenia wyższego, by je objąć, a ponadto specjalista ds. kadr zajmuje się zwykle także płacami i współpracuje ze specjalistą ds. księgowości.
Jeśli widzimy dla siebie dobre miejsce pracy w dziale kadrowo-płacowym, z jakiegoś powodu interesuje nas takie zajęcie, warto ukończyć kurs kadry i płace. To szkolenie, podczas którego można nabyć niezbędną wiedzę z zakresu prawa pracy, przepisów ubezpieczeń społecznych, a także prawa podatkowego, które obejmuje podatek od osób fizycznych. Cały opis szkolenia można znaleźć na naszej zakładce. Zaznaczamy przy tym, że jest to niezbędna wiedza podstawowa, którą trzeba opanować, by w przyszłości zostać specjalistą ds. kadr po nabyciu odpowiedniego doświadczenia.
Warto stale inwestować w siebie i podnosić swoje kwalifikacje, by mieć większe perspektywy zatrudnienia. Doskonałym przykładem jest szkolenie z zakresu HR, którego może podjąć się każdy, kto chciałby pracować w obszarze rekrutacji i miękkiego HRu. Jeśli na przykład pracujemy w dziale kadr niewielkiej firmy, a w przyszłości chcielibyśmy zmienić zatrudnienie na dużą korporację, możemy np. zainwestować właśnie w szkolenie z zakresu HR i mieć docelowo większy wybór wśród stanowisk, które oferują potężne firmy. Do poprzedniego stanowiska zawsze można spróbować wrócić, a przecież warto próbować w życiu nowości, także w życiu zawodowym. Rozwój to klucz do sukcesu.